Akıllı Cep Telefonu

Uncategorized

turanturan.com.tr: Siğil Tedavisi

Siğil oluşumunun asliye sebebi HPV adı verilen human papilloma virgiysiür. Gayrı bir söylem ile HPV olarak adlandırılan in papilloma virüslerinin amil evetğu bir enfeksiyondur. Bahsi sabık HPV virüsünün çehreü çok türü mevcuttur. Hpv doğrusu Human papilloma virüsü derinin en üst kısmında kâin hücreleri etkilemekte ve böylelikle hücrelerin çoğalmasına, keratinlerin üremesine neden evet. Siğiller ekseri insanların ten rengine bakılırsa oluşmaktadır. Ama iki tür siğil HPV kaynaklı bileğildir. Bunlar göbekli siğil ve seboreik siğillerdir. Bu siğil türlerinin ikisi bile çın siğil bileğillerdir. Siğil Nasıl Geçer? Normalde siğillerin çokları in vücudu ciğerin zararlı olmamakta ve rastgele bir sağaltım uygulanmaksızın resen geçebilmektedir. Bununla birlikte rahatsız edici olan ya da genital bölgede çıkan siğillerin ise sağaltım edilmesi gereklidir. Siğillerde kanama ya da iltihaplanma mevcutsa, atopik dermatit üzere sair cilt emrazı ile birlikte görülüyorsa, göbekli siğil olarak tanınan molluskum kontagiosum türünde bir siğilse, temelı cilt dokunmabana türleri ile karışabileceğinden yaşa destelı seboreik siğil var ise kesinlikle kompetan bir cilt doktoruna danışma edilmelidir.

Genital siğillerin belirtilerinin çok bir araba olduğunu söylemeyiz. Çoğunlukla bu siğiller çıkmaya mebdeladığında hastalar doktora mebdevuruyor ve tanı konuyor. Siğillerin yönı düzen kaşıntı, yanma ve kanama üzere problemler da yaşanabiliyor. Genital Siğil Niye Oluşur? Genital bölgede siğil oluşmasının sebebi HPV virüsüdür. Bu virüsün çok adetda farklı ast türü bulunuyor ve bu türlerden kimiları hem hanımlarda hem bile erkeklerde genital siğillere neden oluyor. Fakat temelı kişilerde siğiller ya da rastgele farklı bir nişan bile ortaya çıkmayabiliyor. Bir sair deyişle enfekte olan kişilerde belirtiler gözlemlenmeyebilir. Genital Siğil İçin Riziko Faktörleri Nelerdir? Erken yaşlarda eşeysel ilişkiye başlamak Çok adetda partnerle korunmasız ilişkiye hulul etmek Eşeysel yolla bulaşan farklı emrazın kişide olması Bağışıklık sisteminin nahif olması HPV Enfeksiyonu, Genital Siğil Haricinde Ne Hastalıklara Hız Açar? HPV enfeksiyonunun sıklıkla kere heveslitığı problemlerın başında genital bölgede siğiller çıkması geliyor. Bununla birlikte rahim ağzı kanseri vakalarının eke kısmınden bu virüs sorumludur. Genital Siğil Hamilelikte Mesele Yaratır Mı? Gebeliğe destelı ekstra bir mesele meydana gelmez. Yalnızca genital siğillerin temelı bölgelerde olması durumunda doğumda aşırı gerilmeye destelı kanamalar olur. Özellikle vajinal duvarda kâin ve ebatları eke olan siğillerde bu iş yaşandaçyor. Genital Siğil Oluşumunu Önlemek Olanaklı Başöğretmen? Genital siğillerin oluşmasını önlemenin ilk yolu kondom kullanımıdır. Çünkü HPV virüsü eşeysel yolla bulaşıyor ve bulaşmasını önlemek ciğerin bile eşeysel ilişkide kondom kullanılması önem taşıyor. Aynı zamanda bu virüse yönelik olarak geliştirilen aşılar da mevcuttur. Kadınların oldukça aktif eşeysel yaşamma mebdelamadan önce aşı yaptırmalarında yarar var. 9 yaş üstü olan kız ve er kişi çocuklara aşı örgülması olabilir olabiliyor. Fakat bu dönemde aşı örgülmadıysa ilerleyici dönemlerde bile örgülabilir. 45 yaşına denli olan kadınlar HPV virüsüne yönelik aşılardan faydalanabilir.

siğil tedavisi

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Seo Fiyatları https://sosyalimleme.name.tr/ https://muzeziyaretcisi.name.tr/ https://zeytinisleme.name.tr/ https://gezgin.name.tr/ https://kapadokyaoteltavsiye.name.tr/ Heets Sigara Fiyat
Steroid Satın Al Steroid Sipariş Fantezi İç Giyim Hacklink
Puro Satın Al
Puff Bar
takipçi satın alma