Akıllı Cep Telefonu

Uncategorized

Official

“Official” kelimesi İngilizce menşeli bir kelime olup, kökeni Latince “officium” kelimesine dayanır. “Officium” kelimesi “hizmet” yahut “iş” fehvaına hasılat. Kelimenin kökeni Roma İmparatorluğu’na denli uzanır ve “officium” terimi, Roma İmparatorluğu’nda idare ve hükümet konulerinde kullanılırdı.

Tutarlı Çağ süresince, “official” kelimesi, hükümet yahut kilise tarafından atanmış bir görevliyi tanımlamak muhtevain kullanılmaya çıbanlandı. Bu görevliler, örneğin mutluluk daireleri yahut kiliselerde çeşitli konulerle sorumlu olan kişilerdi.

Giderek, “official” kelimesi henüz geniş anlamlar kazandı ve resmi yahut yetkili bir konumda kâin herhangi bir kişhayır tanımlamak muhtevain kullanılmaya çıbanlandı. Günümüzde, “official” kelimesi ekseri hükümet, spor yahut iş dünyası gibi resmi bir konumda kâin kişmüterakki yahut kurumları tanımlamak muhtevain kullanılır.

Özetle, “official” kelimesinin kökeni Latince “officium” kelimesine dayanır ve Roma İmparatorluğu’nda kullanılan bir terimdir. Giderek, kelime resmi yahut yetkili bir konumda kâin herhangi bir kişhayır tanımlamak muhtevain kullanılmaya çıbanlamıştır.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Seo Fiyatları https://sosyalimleme.name.tr/ https://muzeziyaretcisi.name.tr/ https://zeytinisleme.name.tr/ https://gezgin.name.tr/ https://kapadokyaoteltavsiye.name.tr/ Heets Sigara Fiyat
Steroid Satın Al Steroid Sipariş Fantezi İç Giyim Hacklink
Puro Satın Al
Puff Bar
takipçi satın al